Deň otvorených dverí MŽP SR už túto sobotu 18. 6. 2016

Map Unavailable

Dátum/čas
Date(s) - 18/06/2016
11:00 - 15:00

Miesta konania
Átrium Ministerstva životného prostredia

Kategórie Žiadne Kategórie


V sobotu 18. júna 2016 organizuje Ministerstvo životného prostredia SR pri príležitosti Medzinárodného dňa Dunaja Deň otvorených dverí.

V čase od 11:00 do 15:00 bude v priestoroch ministerského átria na Nám. Ľ. Štúra v Bratislave pripravený pre širokú verejnosť zaujímavý program – mikroskopické skúmanie vodných organizmov, zvieratká z bojnickej ZOO, bublinková šou, detské divadielko či animátori s množstvom zábavných i poučných aktivít. Príde tiež pravý Dunajský vodník aj kúzelník Talostan.

V infostánku Operačného programu Kvalita životného prostredia návštevníci dostanú informácie o možnostiach získania finančnej podpory z Európskych štrukturálnych a investičných fondov Európskej únie. Mladší sa môžu zapojiť do súťaže Koleso šťastia, v ktorej si overia vedomosti z oblasti životného prostredia a získajú rôzne atraktívne ceny, alebo si otestujú jemnú motoriku prostredníctvom elektronickej ruky.

Počas podujatia sa tiež predstaví program pre životné prostredie a ochranu klímy LIFE, ktorý funguje ako doplnkový finančný nástroj pre financovanie projektov zameraných najmä na ochranu životného prostredia, prírody a biodiverzity. Pre priaznivcov programu je pripravená zábavná súťaž s praktickými vecnými cenami.

Pre malých i veľkých sú pripravené plavby loďou po Dunaji a prehliadka záchranárskej techniky Komplexnej centrálnej záchrannej služby.

Deň otvorených dverí organizuje Ministerstvo životného prostredia SR so Slovenským vodohospodárskym podnikom a Vodohospodárskou výstavbou pri príležitosti Medzinárodného dňa Dunaja (Danube Day).

Podrobnejšie informácie o podujatí nájdete na stránke MŽP SR.